Przejdź do treści

   Emilia Jędrzejów

Jest położną  z wieloletnim stażem. Na co dzień pracuje na Bloku Porodowym w Szpitalu Ginekologiczno – Położniczym w Opolu. Od 6 lat prowadzi zajęcia w Szkole Rodzenia dzieląc się z przyszłymi rodzicami swoja wiedzą i doświadczeniem, przygotowując ich do aktywnego porodu z uwzględnieniem technik relaksacyjnych i roli oddechu w trakcie porodu.  Praca z rodzącą daje Pani Emilii dużo satysfakcji i zadowolenia. Zawód położnej jest jej pasją. Pani Emilia tak jak Frederick Leboyer uważa że „Narodziny to tylko chwila, lecz jest to chwila szczególna” , i to właśnie jej przypada zaszczyt uczestniczyć w tych chwilach razem ze swoimi podopiecznymi.

 

 

  Iwona Piątek

Położna,  od 6    lat pracuje na  sali porodowej.  5 lat  temu rozpoczęła współpracę z zespołem Szkoły Rodzenia.  Należy do grona szczęśliwców, którym ich praca sprawia przyjemność.  Dla Pani Iwony opieka nad rodzącą, to nie tylko czuwanie nad nią w sensie fizycznym, ale przede wszystkim wytworzenie z pacjentką więzi emocjonalnych, zapewnienie przyjaznej atmosfery i poczucia bezpieczeństwa. Prywatnie Pani Iwona jest matką dwóch córek. Swoją osobę określa jako „kochającą życie”.

 

 

 

   Karolina Perlitius 

Ukończyła Państwową Medyczną Wyższą Szkołę Zawodową   w Opolu uzyskując tytuł licencjata położnictwa oraz Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu gdzie zdobyła tytuł magistra położnictwa. Pracuje jako położna w Oddziale Patologii Ciąży z Blokiem Porodowym od 2009 r. Zdobyte doświadczenie zawodowe wykorzystuje w Szkole Rodzenia gdzie prowadzi zajęcia od września 2012 r. Pani Karolina uważa że zawód położnej jest wyjątkowy i uczestniczy w niepowtarzalnej chwili jaką jest „cud narodzin”. Jej głównym celem jest opieka i wsparcie kobiet w trakcie ciąży i porodu. Praca położnej sprawia jej wielką radość.

 

 

 

   Alicja Wołowicz

Jest dietetykiem z ponad 30 letnim stażem. W Szkole Rodzenia prowadzi wykłady od kilkunastu lat. Pani Alicja dzieli się wiedzą na temat zdrowego żywienia z kobietami w ciąży – przyszłymi matkami oraz ich rodzinami w myśl powiedzenia Hipokratesa: „Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem.”

 

Autor: Natalia Szwach
Strona dodana przez: Natalia Szwach (2015-01-13 11:20:21)
Zredagowana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2018-01-29 11:28:19)